Elbise Askısından Neler Yapılır?

Adı üstünde elbise askısı diyebilirsiniz, başka ne için kullanılabilir ki? Seçenekler inanılmayacak kadar fazla efendim. Buyurun başlayalım.

Elbise Askısından Neler Yapılır
Ahşap askılıkların altlarına vidali kancalar takıp kolye, küpe ve bilumum takılarınızı hem duvarınıza asarak sergileyebilir hem de aradığınızda kolayca bulabileceğiniz son derece kullanışlı bir düzenleyici yaratabilirsiniz. Kaynak.

Elbise Askısından Neler Yapılır
Rengarenk boyayacağınız birkaç askıyı bu şekilde kombine ederek duvara monte edebilir ve çok keyifli bir duvar askılığı yaratabilirsiniz. Ne asmak için kullanacağınız ise tamamen hayal gücünüze kalmış.

Elbise Askısından Neler Yapılır
Banyonuzun duvarına başaşağı bir şekilde monte edebileceğiniz iki adet askı ile eşiniz ve kendiniz için bornoz askılığı yapabilirsiniz. Banyonuzun renklerine göre boyayabileceğiniz askılar çok kullanışlı ve çok ucuz bir çözüm olduğu kadar, dekorasyonunuz için de çok değerli birer tamamlayıcı olacaktır.

Elbise Askısından Neler Yapılır
Askıların düzenleyici olarak kullanıldığı pek çok geri dönüşüm örneği var. Tel askıların kullanıldığı bu örnek, hobi odalarınız için kurtarıcı olabilir. Ortasından kesilerek açılan askı, kurdele ve danteller takıldıktan sonra kuvvetli bir bantla tutturulmuş sadece. Şimdi gözlerinizi kapatıp bir de bu askıyı zevkinize göre süslediğinizi hayal edin. Nasıl? Süper fikir değil mi?

Elbise Askısından Neler Yapılır
Vidalı kancaların yine imdadımıza koştuğu bir fikir de bu kemer düzenleyici. Fotoğraf oldukça açıklayıcı. Kemerin yanında bu fikri fularlarınızı ve atkılarınızı düzenlemekte de kullanabilirsiniz. Bunun için de vidalı kancalar yerine duş perdesi halkası kullanmanız yeterli.

Elbise Askısından Neler Yapılır
En ilginç fikirlerden biri de bu bulaşıklık. Ahşap renk ağırlıklı dekore edilmiş stüdyo dairelerde mutfağa büyük bir sıcaklık katacaktır. Biraz uğraştırıcı gibi görünse de çok yaratıcı bir fikir olduğu için paylaşmadan edemedik.

Elbise Askısından Neler Yapılır
Mutfak dekorasyonuna romantik bir katkı sağlaması için çerçeve olarak değerlendirilen bu askılar kesinlike bu boş beyaz duvara neşe katmış.

Elbise Askısından Neler Yapılır
Düzenleyici olarak geri dönüştürülen bu askı boyundan büyük işler başarmış. Elbette biraz dikiş makinasının da desteği olmuş. Dikilen cepli düzenleyici, askı ile kapının arkasına asılmış ve ileriki projelerde kullanılacak fotoğraflar bu şekilde hem düzenlenmiş hem de sergilenmiş. Bir taşla iki kuş vurmak değil de nedir?

Elbise Askısından Neler Yapılır
Etek askılarını bilirsiniz. Fikir sahibinin etek askısından çok bir ilham panosuna ihtiyacı varmış anlaşılan. Şahane bir fikir yakalamış.

Elbise Askısından Neler Yapılır
Pierre Lotta tarafından 1 dakikalık projelerinden biri olan bu proje gerçekten yaratıcılık sınırlarımızı zorladı. Linkteki videoyu mutlaka izlemelisiniz. Üç tane askı ve iki küçük kontraplak parçası ile duvar rafı yapılmış.

Elbise Askısından Neler Yapılır
En ilgincini en sona sakladık. Yine Pierre Lotta tarafından yapılan projelerden biri, ufak bir masa olarak dizayn edilmiş. Zor fakat çok ilginç bir fikir. Odanızda böyle bir masa hayal edebiliyor musunuz? Misafirlerin bayılacağı kesin.